خیم اسلام ایران آمادگی اسلامی اقتصادی

خیم: اسلام ایران آمادگی اسلامی اقتصادی پاکستان اسلام آباد وزیر امورخارجه

گت بلاگز اقتصادی وعده بخشش جریمه دیرکرد زیر 100 میلیون تومان محقق نشده است

نائب مدیر اول کمیسیون اقتصادی مجلس دهم گفت: قانون بخشش جریمه دیر کرد و سود و وام‌های بانکی جهت مبالغ زیر 100 میلیون تومان مغفول مانده و علاوه بر تسویه وام ا

وعده بخشش جریمه دیرکرد زیر 100 میلیون تومان محقق نشده است

ناصر موسوی لارگانی نائب مدیر اول کمیسیون اقتصادی مجلس دهم درگفتگو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان ، راجع به قانون بخشش جریمه دیرکرد و سود وام های بانکی کمتر از 10 میلیون تومان اظهار داشت: قانون بخشش جریمه دیرکرد و سود وام های بانکی تا 10 میلیون تومان اجرا شد البته نه به آنطوری که باعث حل مسئله مردم شود، چون کسانی هستند که کمتر از 10 میلیون تومان وام گرفته بودند و با اینکه اکنون زیاد از اصل وام خود را پرداخت کرده اند، ولی تا هنگامی که جهت تسویه به بانک مراجعه کرده اند مجدد از آنها نزدیک به اصل پول وامشان را طلب کرده اند.

وی ادامه داد: مسئولان نظام بانکی در برابر این قضیه این طور ادعا می کنند که وام شما قبلا تمدید شده است بنابراین سودها و جریمه ها جزو وام مهم متقاضی محاسبه شده است است.

وعده بخشش جریمه دیرکرد زیر 100 میلیون تومان محقق نشده است

نماینده مردم فلاورجان بیان داشت: این اقدام بانکی در برابر وام های کمتراز 10 میلیون تومان به معنی این است که وام اولیه به نوعی تسویه شده است و وام جدیدی جهت شخص در نظر می گیرند و این عنوان به نفع افرادی مثل کشاورزان نیست.

موسوی لارگانی تاکید کرد: وام های زیر 100 میلیون تومان یعنی از 10، 20 و 30 میلیون تومان به اوج درخصوص قانون بخشش جریمه دیرکرد و سود وام های بانکی مفعول مانده است.

نائب مدیر اول کمیسیون اقتصادی مجلس دهم گفت: قانون بخشش جریمه دیر کرد و سود و وام‌های بانکی جهت مبالغ زیر 100 میلیون تومان مغفول مانده و علاوه بر تسویه وام ا

وی در خصوص برطرف این مسئله گفت: مجلس دو وظیفه قانونی دارد، اولی قانون گذاری و دومی نظارت بر اجرای قوانین، تا کنون در قانون گذاری بسیار خوب عمل کرده ولی بعد نظارتی آن هنوز ضعیف است و همه از آن گله مندند، بنابراین جهت جلوگیری از چنین اتفاقاتی باید بعد نظارتی نیرومند ترگردد.

موسوی لارگانی در آخر گفت: از مدیر مجلس درخواست داریم تا قوانینی که دولت ابلاغ نکرده یا اجرا نمی شود را گوشزد کنند تا شاهد بی توجهی به قانون نباشیم.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: قانون | میلیون | قانونی | اقتصادی | جریمه دیرکرد | وام بانکی | سود وام | کمیسیون اقتصادی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog