خیم اسلام ایران آمادگی اسلامی اقتصادی

خیم: اسلام ایران آمادگی اسلامی اقتصادی پاکستان اسلام آباد وزیر امورخارجه

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی آزمون سرعت سریع‌ترین سیستم حمل و نقل دنیا

از زمانی که ایلان ماسک نقشه اولیه سیستم هایپرلوپ، سیستم حمل و نقلی انقلابی که از توانایی حرکت با سرعتی بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برخوردار است را منتشر کرد، مه

آزمون سرعت سریع‌ترین سیستم حمل و نقل دنیا

آزمون سرعت سریع ترین سیستم حمل و نقل جهان

عبارات مهم : سیستم

از زمانی که ایلان ماسک نقشه اولیه سیستم هایپرلوپ، سیستم حمل و نقلی انقلابی که از توانایی حرکت با سرعتی بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برخوردار است را منتشر کرد، مهندسان در گوشه و کنار دنیا ساخت نمونه های متفاوت آن را شروع کردند.

به گزارش همشهری آنلاین،اكنون ماسك تصاويري ويديويي از نمونه اي آزمايشي از هايپرلوپ را كه در عرض چند ثانيه به سرعت 324 كيلومتر بر ساعت مي رسد، در توئيتر خود منتشر ساخته است.

آزمون سرعت سریع‌ترین سیستم حمل و نقل دنیا

اين تصاوير در مسابقه هايپرلوپ پاد شركت اسپيس ايكس ثبت شده است است و تصويري كه مي بينيد به برنده اين مسابقه تعلق دارد. اين مسابقه در دفتر مركزي شركت اسپيس ايكس در هاتورن كاليفرنيا برگزار شد و اين طرح كه WARR نام دارد، به وسیله گروهي 30 نفره از دانشجويان دانشكده فني مونيخ ساخته شده است است.

اين سيستم از موتور برقي 50 كيلوواتي برخوردار است و بدنه آن از جنس فيبر كربني هست، از اين رو تنها 80 كيلوگرم وزن دارد. اين طرح توانست با رسيدن به بيشترين سرعت ديگر رقباي خود را شكست دهد. ماسك اعتقاد است تونلي كه اين مسابقه در آن برگزار مي شد مي تواند در آينده زمينه شكستن سرعت صوت را براي سيستم هايپرلوپ فراهم كند.

از زمانی که ایلان ماسک نقشه اولیه سیستم هایپرلوپ، سیستم حمل و نقلی انقلابی که از توانایی حرکت با سرعتی بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برخوردار است را منتشر کرد، مه

ماسك مي گويد هايپرلوپ نهايي كه مسافر حمل مي كند لرزش هايي كه در تصوير ديده مي شود را نخواهد داشت و شتاب گرفتن آن به سرعتي كه در آزمايش ديده مي شود نخواهد بود. به دليل كوتاه بودن تونل آزمايش سيستم هايپرلوپ، مدل هاي اوليه مجبورند بلافاصله بعد از حركت شتاب خود را افزايش دهند. در نسخه هاي بزرگتر و اصلي افزايش شتاب در كل سازه توزيع شده است و از اين رو مسافران آن را احساس نخواهند كرد.

سيستم هايپرلوپ براي سرعت گرفتن از نيروي مغناطيسي استفاده مي كند تا اتاقكي شناور را در ميان يك تونل خلاء به حركت درآورد، به اين شكل اتاقك بدون وجود اصطكاك سرعت گرفته و هيچ نوع مقاومتي، مانند مقاومت هوا از سرعت آن نخواهد كاست. اين سيستم با الهام از لوله هاي نامه رسان بادي كه 100 سال پيش مورد استفاده قرار داشتند طراحي شده است است.

آزمون سرعت سریع‌ترین سیستم حمل و نقل دنیا

براساس محاسبات انجام گرفته، يك هايپرلوپ كامل مي تواند با سرعتي برابر 1200 كيلومتر بر ساعت حركت كند و همين سرعت آن را به رقيبي جدي براي هواپيماها تبديل مي كند. زيرساختارهاي اين سيستم هم اكنون در نوادا و كاليفرنيا ساخته شده است اند و قرار است در آينده به نيويورك و واشنگتن، دوبي، پاريس و آمستردام متصل شوند. همچنين صحبت هايي نيز راجع به ساخت اين سيستم در زير درياها مطرح است كه مي تواند حمل و نقل ميان قاره اي را نيز امكان پذير سازد.

واژه های کلیدی: سیستم | مسابقه | استفاده | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog